معرفی کتاب: (غلوپژوهی ؛ ابزاری برای شیعه ستیزی)

شیعیان روزانه در نمازهای یومیه نه مرتبه در تشهد نه فقط اقرار به بنده بودن اول شخصیت جهان اسلام می‌نمایند بلکه مقام بندگی حضرتشان را بر رسالتش که منصب آسمانی آن ذات اقدس است، برتر و افضل می‌دانند. در ارتباط با علی علیه السلام و ائمه معصومین علیهم السلام نیز شیعیان بعد از شهادت به توحید و رسالت، به اعتبار نصوص علمی اسلامی که مورد استدلال و استناد علمای بزرگوارشان قرار گرفته با أشهدُ انَّ علیّاً وَ أولادهُ المعصومینَ حُجَجُ اللهِ به بندگی آن ذوات مقدسه در مقام حجت خدا بودن اقرار می‌نمایند. پس غیر ممکن است شیعه برخلاف آنکه شیعه ستیزان رواج داده‌اند غالی باشد. زیرا شیعه در حق پیامبر و امامان همان اعتقاد را دارد که خدای تعالی و ائمه معصومین بیان فرموده‌اند.

گرچه می‌توان همه‌ی دانشمندان اهل کتاب و راویان روایات جعلی و اسرائیلی را که به آیین اسلام گرویده بودند به سوء نیت و کذب و دسیسه علیه اسلام محکوم کرد، زیرا قبل از ظهور اسلام در شهر مدینه از موقعیت اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی برخوردار بودند که بعد از اقامت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در مدینه احساس خطر جدی کردند، در حقیقت موقعیت خود را از دست دادند، به این سبب، درصدد توطئه علیه اسلام و مسلمانان برآمدند که مهم‌ترینش همدستی با مشرکان بود. یهودیان که سرسخت‌ترین دشمنان مسلمانان بودند، برای رسیدن به هدف‌های خود، به نیرنگ و فریب متوسل شده، در ظاهر به آیین اسلام روی آوردند و نیت‌ها و مقاصد خویش را در ورای آئین خویش پنهان داشتند، تا از این طریق بتوانند نیرنگ خود را بر ضد مسلمانان جامه‌ی عمل بپوشانند.

ابوریه در «اضواء علی السنه المحمدیه» می‌نویسد: زیرک‌ترین و حیله‌گرترین آنان کعب الاحبار، وهب بن منبّه و عبدالله بن سلام بودند ... که به جعل در روایات نبوی پرداختند.

پیش نوشتار

درباره یهود بنیان گذار تشیع ستیزی

غلوپژوهی ابزار شیعه ستیزی

در اینجا معنای غلو، پیشینه آن، انگیزه قرآن از طرح غلو، رواج غالی گری در اسلام، سابقه تاریخی غلو، غلو در ارتباط با علی علیه السلام، در تعریف دین، آغازگران غلو، غلوپژوهان و غیره آمده است.

نشانه های شیعه ستیزی غلوپژوهان

سبک غلوپژوهانه ابطال حدیث نزلونا عن الربوبیه، روش رندانه همصدا کردن مفاحر در ابطال نزلونا...، غلوپژوهی یا مغلطه کاری، و غیره از مطالب این بخش است.

اسناد کتاب

مصادر و ماخذ

غلوپژوهی باید براساس ابطال موضوعات اغراق آمیزی باشد که نه فقط در دین اسلام جایگاهی ندارد بلکه زمینه ساز رواج کفرگوئی و تناقضات دینی می‌شود، مثلاً در ارتباط پیامبر و امام، الوهیت قائل شدن، یا امام را پیامبر خواندن. که اگر این مهمّ تحریف کننده اساسی ترین اصول اعتقادی در دین دیده شد، باید براساسی که شارع مقدس معین فرموده، و تعریف کننده ضابطه و قاعده امر غلوپژوهی است به دفع چنین خطری که غلو در حق پیامبر و یا امام می‌باشد پرداخت.

مسأله غلوپژوهی همان ابزار شیعه ستیزی بل امام ستیزی است که باید با آن برخورد شود، زیرا تردیدی نیست چنین غلوپژوهی که با ادعا تشیع، مسأله حساس و دقیق و لازم غلوپژوهی را وسیله‌ای برای اعمال اغراض ضد شیعی نموده، به فرموده‌ی یکی از مفاخر علمی شیعی« اگر وهابی نباشد شیعه‌ی منحرف است».

پیشینه غلو و ریشه‌ی اصلی آن را بنا به گفته‌ی علامه جوادی آملی در خودپرستی و خود برترنمایی باید کاوید. (ادب فنای مقربان: 6/282)

«غلوپژوهی ابزار شیعه ستیزی» را فرج الله عفیفی در 320 صفحه نگاشته است و انتشارات راه نیکان در سال جاری آن را در دو هزار نسخه به قیمت 65000 ریال به بازار عرضه کرده است.

 

منبع : کتابخانه مجلس

/ 0 نظر / 18 بازدید